Mam dla Państwa drugi odcinek mojego cyklu. Realizacja była dłuższa, niż sobie wyobrażałem. Dla Videosi Samosi, jaką jestem, pewne pomysły okazały się w praktyce dość… trudne. Program do montowania też mi parę razy powiedział, co o tym myśli. Ale rzecz w końcu jest do pokazania (ze wszystkimi wadami, naturalnie).

Ostatecznie odcinek trwa 12 minut, ale o „Lalce” Prusa to jest i tak rekord szybkości…

Udostępnij


O mnie  • Dodajmy jeszcze, Panie Jerzy, że i asymilacja Żydów oraz emancypacja kobiet [bo o tych hasłach tez Pan wspominał] według Prusa się nie udały. Żydzi – jak np. Henryk Szlangbaum – próbowali się asymilować, ale słyszeli, że są mechesami, a w sklepie cuchnie czosnkiem. A jedyna wyemancypowana w Lalce to chyba tylko pani Stawska i to też raczej jedynie dlatego, że jej mąż uciekł za granicę.

  • Szanowny Panie Jerzy, czy jest Pan pewien, że „kochająca się para” w podanym fragmencie „Lalki” to synonim „pary uprawiającej seks” ? Przyznam, że takiego Prusa nie znałam. Ale za każdym razem, kiedy czytam „Lalkę” dowiaduję się czegoś nowego…Pozdrawiam

  • @Małgorzata
    Szanowna Pani – tak, Prus stara się być uroczo oględny, ale sens tego sformułowania jest, wedle mojej wiedzy, jednoznaczny.
    Serdeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Premium WordPress Themes