Mam dla Państwa drugi odcinek mojego cyklu. Realizacja była dłuższa, niż sobie wyobrażałem. Dla Videosi Samosi, jaką jestem, pewne pomysły okazały się w praktyce dość… trudne. Program do montowania też mi parę razy powiedział, co o tym myśli. Ale rzecz w końcu jest do pokazania (ze wszystkimi wadami, naturalnie).

Ostatecznie odcinek trwa 12 minut, ale o „Lalce” Prusa to jest i tak rekord szybkości…

Udostępnij


O mnie  • Dodajmy jeszcze, Panie Jerzy, że i asymilacja Żydów oraz emancypacja kobiet [bo o tych hasłach tez Pan wspominał] według Prusa się nie udały. Żydzi – jak np. Henryk Szlangbaum – próbowali się asymilować, ale słyszeli, że są mechesami, a w sklepie cuchnie czosnkiem. A jedyna wyemancypowana w Lalce to chyba tylko pani Stawska i to też raczej jedynie dlatego, że jej mąż uciekł za granicę.

  • Szanowny Panie Jerzy, czy jest Pan pewien, że „kochająca się para” w podanym fragmencie „Lalki” to synonim „pary uprawiającej seks” ? Przyznam, że takiego Prusa nie znałam. Ale za każdym razem, kiedy czytam „Lalkę” dowiaduję się czegoś nowego…Pozdrawiam

  • @Małgorzata
    Szanowna Pani – tak, Prus stara się być uroczo oględny, ale sens tego sformułowania jest, wedle mojej wiedzy, jednoznaczny.
    Serdeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Premium WordPress Themes