Oświadczenie ekipy, w której także jestem:

Drodzy Państwo,

nasze marzenia mogą już niebawem przybrać bardzo realne kształty.

To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia.

Powstała więc „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in.: Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Okazuje się, że do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach dawnej Trójki, zgłosiło akces bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Z różnych względów nie mogę dziś wymienić wszystkich nazwisk, ale niektóre jak najbardziej: Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska…

Do tego grona dołączą też ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk czy Kuba Badach. Będą z nami też dziennikarze i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, jak również swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski.

Musimy jednak sprawdzić, czy uda nam się ten projekt spiąć finansowo. Rozpoczynamy więc zbiórkę, od której zależeć będzie powstanie i działanie radia internetowego.

Według naszych obliczeń, będziemy potrzebowali 250.000 zł miesięcznie. Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach – rozpoczniemy działalność. W maju zakupimy niezbędny sprzęt, znajdziemy odpowiedni lokal, a w czerwcu rozpoczniemy nadawać program.

Jeśli jednak najbliższy miesiąc pokaże, że nie uda nam się zebrać tylu pieniędzy, a prosty ich zwrot będzie niemożliwy, to wpłacona w tym czasie kwota zostanie przekazana na wsparcie służb medycznych w tym trudnym epidemicznym czasie.

Trzymamy kciuki i liczymy na Państwa. Liczymy na naszych Słuchaczy.

Do usłyszenia.

W imieniu założycieli/udziałowców „Ratujmy Trójkę” Sp. Z o.o.

Magda Jethon

Link do zbiórki: https://patronite.pl/radionowyswiat

Udostępnij


O mnie • Witam
  Przepraszam, że nie mogę wesprzeć waszego pomysłu finansowo ale za to pomyślałem o wsparciu dobrym słowem.
  Jestem wychowany na Trójce – tyle że Trójce, którą tworzyli ludzie, w większości wymienieni u góry. W momencie kiedy runął ostatni mur oporu (zwolnienie Anny Gacek i odejście Manna) poczułem się samotny i bezradny.
  Wasz nowy projekt daje nam Wszystkim nadzieje. Nadzieję na zmianę, lepsze jutro, normalność, wolność ?

  Wierzę z całego serca że się uda.

  Do usłyszenia.

 • Jak obiecałem, tak zrobiłem: dołożyłem się:)!

 • Witam serdecznie, oczywiście wsparłem inicjatywę i będę rzetelnie co miesiąc wpłacał. Zastanawia mnie tylko jedno zdanie z opisu zbiórki „… i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach – rozpoczniemy działalność.” W końcu Patronite działa tak, że w każdej chwili donację można cofnąć – o jakiej więc pewności Państwo wspominają? Nie chce być złym prorokiem, ale czy w sytuacji kiedy po aktualnym sukcesie (zebranie 183 tys w 24 godziny), w kolejnych miesiącach wpływy będą spadać, Zarząd nie postanowi zamknąć projekt.

 • W 30 dni? Wygląda, że uda się w dobę. Czekałem na coś takiego!

 • Grosza daj ludziom Radia, by piękno wciąż trwało. Marka „JS” otwiera sakiewki wszystkich miłośników dobrego i mądrego słowa. Wpłacam i wiem, że lepszego gospodarza K3 nie znajdę w całym uniwersum. Serdeczności.

 • Dzień dobry,
  oczywiście wsparte. Mam nadzieję, że to się uda, a przynajmniej tego Państwu i sobie „w tych czasach” życzę.
  Cieszy mnie, tempo w jakim rośnie kwota zebranych środków.
  Pozdrawiam

 • OK, wspieram (!), choć nie mogę nie skonstatować, że średnia wieku w/w to ok. siedemdziesiątka. 🙁

 • Panie Jerzy nie mogę się doczekać , zapłacone.

 • Panie Jerzy,
  Skromne, bo skromne, ale wsparcie przekazane i będę je przekazywał, dopóki sytuacja będzie mi na to pozwalać. Trzymam kciuki i czekam na pierwszą audycję!
  Serdeczności

 • Za 4 dni osiągnę wiek „40 i 4”. W mojej grupie rówieśniczej jest co najmniej kilka znanych mi osób, które tęsknią i wpłacają. A po tym, co dziś z rana, słuchając stacji nadającej, wypowiedział mój 11-letni syn – „Jakaś słaba ta muzyka” – utwierdzam się w przekonaniu, że ciągle rodzą się, rosną i dojrzewają słuchacze Radia.

 • Nareszcie!

 • Tak podglądam na notowania … to ruszacie, nie ma wyjścia. Nawet jeśli to liczby wyglądają już teraz tak, macie utrzymanie radia co mnie straaaasznie cieszy. Panie Jerzy do dzieła. Teraz to zrobiłem się już niecierpliwy. ?

 • My – Słuchacze – w niecałą dobę zapewniliśmy środki na uruchomienie radia!
  Pierwszy sukces za nami.
  Czekamy teraz na sukces nas wszystkich – powodzenie, czyli wysoką słuchalność nowego radia.
  O poziom audycji się nie martwię… 😉

 • Jedno pytanie, dlaczego tak późno ten krok! Rozpiera mnie radość!

  Cieszę się na tą wiadomość, wsparłem przedsięwzięcie 🙂

 • Składam wniosek formalny, o nową edycję LBŚ, nawet bez nagród rzeczowych, dla samej frajdy myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Premium WordPress Themes